Nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków z KFS - Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich

Wydawca treści


Aktualności

Nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków z KFS

 

NABÓR WNIOSKÓW PRACODAWCÓW O PRZYZNANIE ŚRODKÓW
Z  KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO W 2025 r.

Na podstawie § 2 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014r. w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego(tj. Dz. U. z 2018 r., poz. 117) Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich

OGŁASZA

nabór wniosków o przyznanie środków  Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy w ramach priorytetów ustalonych na 2025 rok

 

TERMIN NABORU WNIOSKÓW:

Wnioski przyjmowane będą od dnia 10.02.2025 r. do dnia 14.02.2025 r. do godziny 15.30

- w formie papierowej  w siedzibie Powiatowego Urzędu  Pracy w Ząbkowicach Śl., ul. Powstańców Warszawy 7 (sekretariat pok. 14). W przypadku wniosków nadesłanych pocztą lub przesyłką kurierską o złożeniu decyduje data wpływu do PUP Ząbkowice Śląskie;

- drogą elektroniczną poprzez platformę ePUAP (Pismo ogólne do podmiotu publicznego), www.praca.gov.pl lub usługę e-doręczenia. Wnioski muszą być podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym lub potwierdzone profilem zaufania elektronicznej platformy usług administracji publicznej.

Wnioski złożone przed oraz po wyznaczonym terminie naboru nie będą rozpatrywane i zostaną odesłane Wnioskodawcy.

W przypadku korzystania z kilku priorytetów przez 1 uczestnika należy złożyć odrębne wnioski na każdy priorytet.

 

Priorytety wydatkowania środków KFS w 2025 r.

1. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji  w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie czy województwie;

Wnioskodawca, który chce spełnić wymagania niniejszego priorytetu powinien udowodnić, że wskazana forma kształcenia ustawicznego dotyczy zawodu deficytowego na terenie powiatu ząbkowickiego. Oznacza to zawód zidentyfikowany jako deficytowyw oparciu o wyniki najbardziej aktualnych badań/ analiz, takich jak np.:

✓ „Barometr zawodów”,

✓ „Zarejestrowani bezrobotni oraz wolne miejsca pracy i miejsca aktywizacji zawodowej według zawodów i specjalności (…)”,

✓ badania realizowane przez same urzędy ze środków KFS lub w ramach projektów finansowanych z EFS, w tym także badania dotyczące perspektyw rozwoju branż,

✓ plany i strategie rozwoju (np. planowane inwestycje strategiczne).

Informacja o zawodach określonych jako deficytowe znajduje się w następujących publikacjach:

Barometr zawodów – prognoza na rok 2025 na powiat ząbkowicki (dostępny na stronie internetowej):

powiat ząbkowicki:

https://barometrzawodow.pl/modul/prognozy-na-plakatach?publication=county&province=1&county=46&year=2025&form-group%5B%5D=low

Pracodawca wnioskujący o dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników zatrudnionych na terenie innego powiatu lub województwa niż siedziba powiatowego urzędu pracy, w którym składany jest wniosek o dofinansowanie, powinien wykazać że zawód jest deficytowy dla miejsca wykonywania pracy.

Z dofinansowanych form kształcenia ustawicznego w ramach tego priorytetu mogą skorzystać zarówno osoby pracujące w zawodach określonych jako deficytowe jaki osoby zamierzające wykonywać zadania związane z zawodem deficytowym w przyszłości.

 

2. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy;

Wnioskodawca, który chce spełnić wymagania priorytetu powinien udowodnić, że w ciągu jednego roku przed złożeniem wniosku bądź w ciągu trzech miesięcy po jego złożeniu zostały/zostaną zakupione nowe maszyny i narzędzia, bądź zostały/będą wdrożone nowe procesy, technologie i systemy, a osoby objęte kształceniem ustawicznym będą wykonywać nowe zadania związane z wprowadzonymi/ planowanymi do wprowadzenia zmianami.

Stosowna decyzja zostanie podjęta na podstawie jakiegokolwiek wiarygodnego dla urzędu dokumentu dostarczonego przez wnioskodawcę, np. kopii dokumentów zakupu, decyzji dyrektora/zarządu o wprowadzenia norm ISO, itp., oraz logicznego i wiarygodnego uzasadnienia, które należy dołączyć do wniosku.

Wsparciem kształcenia ustawicznego w ramach priorytetu można objąć jedynie osobę, która w ramach wykonywania swoich zadań zawodowych/ na stanowisku pracy korzysta lub będzie korzystała z nowych technologii i narzędzi pracy lub która wymaga nabycia nowych kompetencji niezbędnych do wykonywania pracy w związku z wdrożeniem nowego procesu.

 

3. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich pracowników zgodnie z potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź we wrześniu 2024 roku.

Priorytet powyższy oferuje wsparcie pracodawcom prowadzącym działalność na terenach, na których obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów z 16 września 2024 roku w sprawie wykazu gmin, w których są stosowane szczególne rozwiązania związane z usuwaniem skutków powodzi z września 2024 r., oraz rozwiązań stosowanych na ich terenie (Dz. U. 2024poz. 1371).

Nie ma żadnych ograniczeń co do tematu czy obszaru wybranych form kształcenia ustawicznego. Dofinansowane formy kształcenia ustawicznego mają wspomagać wprowadzenie zmian umożliwiających utrzymanie się na rynku czy pozwalających uniknąć zwolnień czy wręcz zatrudnić nowych pracowników.

Warunkiem skorzystania ze środków priorytetu jest prowadzenie działalności na terenie którejkolwiek z gmin z wykazu oraz oświadczenie pracodawcy o konieczności nabycia nowych umiejętności czy kwalifikacji w związku z rozszerzeniem/ przekwalifikowaniem obszaru działalności firmy z powołaniem się na odpowiedni przepis. Nie ma potrzeby żądać dokumentów finansowych potwierdzających spadek obrotów itp.

 

4. Poprawa zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji pracowniczej i wspierania integracji w miejscu pracy;

Szkolenia tego typu mają na celu wzmocnienie umiejętności zarządzania, poprawę komunikacji wewnętrznej oraz stworzenie środowiska opartego na równości, integracji i zaangażowaniu pracowników. Realizacja tych celów wpływa na budowanie kultury organizacyjnej, która sprzyja efektywności i zadowoleniu zespołu.

Priorytet ten ma również zachęcać do tworzenia i oferuje wsparcie w zakresie zasad funkcjonowania i działania rad pracowniczych – na poziomie unijnym i poszczególnych krajów UE. Ma pomóc znaleźć odpowiedź na pytanie jak promować reprezentację pracowniczą w postaci rad pracowniczych w Polsce.

Priorytet adresowany do wszystkich zainteresowanych pracodawców. Nie ma znaczenia kod PKD czy profil działalności. Zachęca do tworzenia i oferuje wsparcie w zakresie zasad funkcjonowania i działania rad pracowniczych – na poziomie unijnym i poszczególnych krajów UE.

 

5. Promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m.in. szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej

Priorytet ten oferuje wsparcie w zakresie poprawy bardzo szeroko pojętego zdrowia psychicznego w tym również szkolenia z zakresu działań go wspierających np. organizacji pracy. Przykładem mogą być szkolenia z niestandardowych (elastycznych) form pracy.

Szkolenia dotyczące promowania i wspierania zdrowia psychicznego oraz tworzenia przyjaznych środowisk pracy powinny obejmować szeroki zakres tematów, które pomaga ją zarówno menedżerom, jak i pracownikom tworzyć zdrowe, wspierające i produktywne miejsca pracy.

 

6. Wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy;

W ramach tego priorytetu mogą być finansowane szkolenia tylko dla cudzoziemców.

Należy jednocześnie pamiętać, że szkolenia dla cudzoziemców mogą być finansowane również w ramach innych priorytetów, o ile spełniają oni kryteria w nich określone. Wśród specyficznych potrzeb pracowników cudzoziemskich wskazać można w szczególności:

✓ doskonalenie znajomości języka polskiego oraz innych niezbędnych do pracy języków, szczególnie w kontekście słownictwa specyficznego dla danego zawodu/ branży;

✓ doskonalenie wiedzy z zakresu specyfiki polskich i unijnych regulacji dotyczących wykonywania określonego zawodu;

✓ rozwój miękkich kompetencji, w tym komunikacyjnych, uwzględniających konieczność dostosowania się do kultury organizacyjnej polskich przedsiębiorstw i innych podmiotów, zatrudniających cudzoziemców.

Należy pamiętać, że powyższa lista nie jest katalogiem zamkniętym i każdy pracodawca może określić własną listę potrzeb.

 

7.  Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych

Warunkiem skorzystania z dostępnych środków jest oświadczenie pracodawcy o konieczności odbycia wnioskowanego szkolenia lub nabycia określonych umiejętności z zakresu usług zdrowotnych i opiekuńczych. Dostęp do priorytetu ma każdy pracodawca posiadający PKD w Sekcji Q tj. Opieka zdrowotna i pomoc społeczna w działach 86 – Opieka zdrowotna, 87-Pomoc społeczna z zakwaterowaniem, 88 – Pomoc społeczna bez zakwaterowania. W ramach tego priorytetu można dofinansować dopuszczalne ustawą formy kształcenia ustawicznego bezpośrednio związane z szeroko pojętą opieką zdrowotną czy opieką społeczną. Należy jednak pamiętać, że w ramach KFS nie można finansować tych samych szkoleń, na które przeznaczone są inne środki publiczne np. środki na specjalizacje pielęgniarek i położnych.

 

8. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zakresie umiejętności cyfrowych;

Składając stosowny wniosek o dofinansowanie podnoszenia kompetencji cyfrowych Wnioskodawca w uzasadnieniu powinien wykazać, że posiadanie konkretnych umiejętności cyfrowych, które objęte są tematyką wnioskowanego szkolenia, jest powiązane z pracą wykonywaną przez osobę kierowaną na szkolenie.

Kompetencje cyfrowe obejmują również zagadnienia związane z komunikowaniem się, umiejętnościami korzystania z mediów, umiejętnościami wyszukiwania i korzystania z różnego typu danych w formie elektronicznej czy cyberbezpieczeństwem.

Kompetencje cyfrowe to nie tylko obsługa komputera i programów. Wraz z postępem technologicznym zmienia się ich zakres. Dziś kompetencje cyfrowe to także umiejętności korzystania z danych i informacji, umiejętności porozumiewania się i współpracy, tworzenie treści cyfrowych, programowanie, kompetencje związane
z cyberbezpieczeństwem.

 

9. Wsparcie rozwoju umiejętności związanych z transformacją energetyczną;

Priorytet niniejszy adresowany jest do wszystkich pracodawców, którzy w jakikolwiek sposób chcą przyczynić się do realizacji założonych celów transformacji energetycznej np. przejścia z energetyki tradycyjnej, na przykład węglowej, do bardziej przyjaznych środowisku źródeł energii np. wiatraków czy farm fotowoltaicznych. Będą również mogły być finansowane szkolenia mające na celu rozwój tzw. zielonych kompetencji czyli zestawu umiejętności pozwalających na działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. W ramach tego priorytetu mogą być finansowane również szkolenia w obszarze szeroko pojętej ekologii.

 

PRZEZNACZENIE ŚRODKÓW KFS

Środki KFS otrzymane z Powiatowego Urzędu Pracy w Ząbkowicach Śląskich pracodawca może przeznaczyć na:

określenie potrzeb pracodawcy w zakresie kształcenia ustawicznego w związku z ubieganiem się o sfinansowanie tego kształcenia ze środków KFS;
kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą;
egzaminy umożliwiające uzyskanie dokumentów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych;
badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończeniu kształcenia;
ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem.

Kwota możliwa do sfinansowania za środków KFS na w/w działania nie może zawierać kosztów związanych z przejazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem.

 

WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA ŚRODKÓW KFS

W ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego możliwe jest sfinansowanie:

1) do 80% kosztów kształcenia ustawicznego, nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika dla dużych, średnich i małych przedsiębiorstw;

2) do 100% kosztów kształcenia ustawicznego, nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika dla mikroprzedsiębiorstw.

 

KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O ŚRODKI KFS

O dofinansowanie mogą ubiegać się pracodawcy. Należy pamiętać, że nawet jeśli w treści priorytetu zawarto sformułowania odnoszące się bezpośrednio do pracowników skorzystać z niego mogą zarówno pracownicy jak i pracodawcy.

Pracodawcy – zgodnie z definicją zawartą w art. 2 ust. 1 pkt 25 ustawy  z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 475 z późn. zm.) – oznacza to jednostkę organizacyjną, chociażby nie posiadała osobowości prawnej, a także osobę fizyczną, jeżeli zatrudniają one co najmniej jednego pracownika.

Pracownik - oznacza osobę fizyczną zatrudnioną na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę. Pracownikiem jest tylko osoba wykonująca pracę w ramach stosunku pracy. Nie jest pracownikiem osoba, która wykonuje pracę w ramach przepisów prawa cywilnego, np. na podstawie umowy zlecenia, umowy o dzieło czy też innych rodzajów umów cywilnoprawnych.

 

KTO NIE MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O ŚRODKI KFS

  • osoby prowadzące działalność gospodarczą niezatrudniające pracownika na podstawie umowy o pracę,
  • osoby współpracujące przy prowadzeniu działalności gospodarczej -  zgodnie z art. 8 ust. 11 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych są to: małżonek, dzieci własne lub dzieci drugiego małżonka i dzieci przysposobione, rodzice oraz macocha i ojczym, pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym i współpracujące przy prowadzeniu działalności,
  • lekarze i lekarze dentyści, którzy chcą sfinansować szkolenia specjalizacyjne i staże podyplomowe wraz z kosztami obsługi określone w przepisach o zawodach lekarza i lekarza dentysty, a także pielęgniarki i położne które chcą sfinansować specjalizacje, o których mowa  w przepisach o zawodach pielęgniarki i położnej,
  • pracownicy będący na: urlopie macierzyńskim/ojcowskim/wychowawczym, urlopie bezpłatnym,osoby pełniące funkcje zarządcze w spółkach prawa handlowego (z wyjątkiem sytuacji, gdy osoby te zatrudnione są na umowę o pracę w spółce),
  • prezes spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, który jest jedynym lub większościowym udziałowcem,
  • osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych,
  • pracodawcy chcący realizować samodzielnie kształcenie ustawiczne dla swoich pracowników, bez udziału zewnętrznych instytucji szkoleniowych.

 

LIMIT ROCZNEGO DOFINANSOWANIA ZE ŚRODKÓW KFS

W przypadku pracodawców zatrudniających :

Maksymalna wysokość wsparcia ze środków KFS może być udzielona do kwoty:

do 10 pracowników

od 10 do 50 pracowników

powyżej 50 pracowników

30.000 zł

45.000 zł

75.000 zł

Przy ustalaniu wielkości przedsiębiorstwa należy kierować się definicją rozporządzenia KE 659/2014, zgodnie z którą w skład personelu wchodzi także, oprócz pracowników firmy, jej właściciel. Obliczając liczbę personelu należy podać liczbę personelu w odniesieniu do ostatniego zamkniętego roku podatkowego, obliczone w skali rocznej, z uwzględnieniem faktycznego wymiaru czasu pracy (pełne etaty).

 

ROZPATRYWANIE WNIOSKÓW

1. Kompletne wnioski należy składać w terminie trwania naboru.

2. Wnioski złożone poza terminem naboru, nie będą podlegały ocenie, tym samym pozostawione zostaną bez rozpatrzenia.

3. W przypadku nieprawidłowo wypełnionego wniosku, zostanie wyznaczony pracodawcy termin nie krótszy niż 7 dni i nie dłuższy niż 14 dni do jego poprawienia.

4. Wniosek pozostawia się bez rozpatrzenia, o czym informuje się pracodawcę na piśmie, w przypadku:

a) niepoprawienia wniosku we wskazanym terminie

b) niedołączenia wymaganych załączników do wniosku.

5. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku zostanie zawarta z pracodawcą umowa o finansowanie działań obejmujących kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy.

6. Środki KFS przyznawane są na dany rok budżetowy. Oznacza to, że działania o których finansowanie wystąpiono muszą zostać rozpoczęte w roku, na który zostały przyznane środki.

7. Wszelkie wydatki na kształcenie ustawiczne poniesione przez pracodawcę przed złożeniem wniosku i zawarciem umowy nie będą uwzględniane przy rozliczeniach.

8. Ze środków KFS finansowane są wyłącznie koszty części dydaktycznej szkoleń, do których nie zalicza się kosztów dojazdów, zakwaterowania, wyżywienia, rekrutacji itp.

 

KRYTERIA OCENY WNIOSKÓW

Przy rozpatrywaniu wniosku uwzględnia się:

1. Zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok.

2. Zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy.

3. Koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku.

4. Posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego.

5. W przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego.

6. Plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS.

7. Możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust. 2k i 2m ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Uwaga!
W przypadku niewystarczających środków KFS urząd może zastosować dodatkowe kryteria, np.:

  • Czy wnioskodawca korzystał ze środków KFS;
  • Wielkość przedsiębiorstwa;

Dopuszcza się negocjacje z pracodawcą w celu ustalenia ceny usługi kształcenia ustawicznego, liczby osób objętych kształceniem ustawicznym, realizatora usług, programu kształcenia ustawicznego lub zakresu egzaminu, z uwzględnieniem zasady zapewnienia najwyższej jakości usług oraz zachowania racjonalnego wydatkowania środków publicznych

 

WAŻNE INFORMACJE:

Zgodnie z art. 69a ust. 2 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20.04.2004 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 475 z późn. zm.) wsparcie w ramach KFS jest instrumentem fakultatywnym co oznacza, że wniosek może zostać przyjęty do realizacji, odrzucony, uzupełniony lub poprawiony w wyniku negocjacji w celu ustalenia: ceny usługi kształcenia ustawicznego, liczby osób objętych kształceniem, organizatora usługi, programu kształcenia ustawicznego lub zakresu egzaminu.


Działania rozpoczęte przed zawarciem umowy o dofinansowanie kształcenia ze środków KFS oraz działania opłacone przez pracodawcę przed otrzymaniem środków z Urzędu nie będą finansowane.
Koszty kształcenia ustawicznego finansowane co najmniej w 70% ze środków publicznych, są zwolnione z podatku VAT.


W przypadku negatywnego rozpatrzenia wniosku Pracodawca otrzyma pisemną informację wraz z  uzasadnieniem, która nie jest decyzją administracyjną i nie podlega odwołaniu.

 

Szczegółowych informacji w powyższym zakresie udzielają:

Donata Ignasiak – Pokój nr 14 (I piętro) tel. 74 8 166 714
Magdalena Cenarska- Pokój nr 3 (parter)  tel. 74 8 166 722
Dominika Bielecka – Pokój nr 3 (parter) tel. 74 8 166 722

Nie ma możliwości konsultowania ani weryfikowania z pracownikami urzędu roboczych ani ostatecznych wersji składanych wniosków oraz wypełniania wniosku wspólnie z wnioskodawcą.

 

 

Załączniki

Wniosek
Wniosek.doc 1581 KB
Formularz informacji o pomocy de minimis w rolnictwie i rybolostwie
Formularz informacji o pomocy de minimis w rolnictwie i rybolostwie.pdf 266 KB
Formularz de minimis
Formularz de minimis.xlsx 79 KB
Program szkolenia
Program szkolenia.doc 80 KB
Zakres egzaminu
Zakres egzaminu.doc 67 KB

Wydawca treści

Aktualności

Aktualności

07.02.2025

Bezpłatne szkolenia dla osób dorosłych z powiatu...

Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich informuje, iż Fundacja Pretium z siedzibą we Wrocławiu realizuje projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach FEDS 2021-2027

06.02.2025

Nabór na szkolenia indywidualne

Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich zaprasza osoby bezrobotne do składania wniosków na szkolenia.

05.02.2025

Ogłoszenie o konkursie na Asystenta Sędziego w Sądzie...

Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich informuje, że Prezes Sądu Rejonowego w Ząbkowicach Śląskich ogłosił konkurs na wolne stanowisko pracy: Asystent sędziego

Zdjęcie artykułu Nabór wniosków o przyznanie bonów dla osób do lat 30
04.02.2025

Nabór wniosków o przyznanie bonów dla osób do lat 30

Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich uprzejmie informuje, iż z dniem 05 lutego 2025 roku ogłasza nabór wniosków o przyznanie bonu

Zdjęcie artykułu Nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków z KFS
04.02.2025

Nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków z KFS

Na podstawie § 2 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014r. w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego(tj. Dz. U. z 2018 r., poz. 117)

Oferty pracy UA

Projekty skierowane do osób bezrobotnych i poszukujących pracy

Zdjęcie artykułu Program aktywizacji zawodowej dla bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia - 2 edycja

Program aktywizacji zawodowej dla bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia - 2 edycja

„Program aktywizacji zawodowej dla bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia – 2 edycja” ze środków rezerwy Funduszu Pracy będącej w dyspozycji Ministry Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Zdjęcie artykułu Program aktywizacji zawodowej dla bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia

Program aktywizacji zawodowej dla bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia

„Program aktywizacji zawodowej dla bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia” ze środków rezerwy Funduszu Pracy będącej w dyspozycji Ministry Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Zdjęcie artykułu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 „Aktywizacja osób pozostających bez pracy w powiecie ząbkowickim (I)” - Aktualizacja

Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 „Aktywizacja osób pozostających bez pracy w powiecie ząbkowickim (I)” - Aktualizacja

Projekt realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021 – 2027 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus
Zdjęcie artykułu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 „Aktywizacja osób pozostających bez pracy w powiecie ząbkowickim (I)”

Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 „Aktywizacja osób pozostających bez pracy w powiecie ząbkowickim (I)”

Projekt realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021 – 2027 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus

Projekty skierowane do pracodawców i przedsiębiorców

Zdjęcie artykułu Program aktywizacji zawodowej dla bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia - 2 edycja

Program aktywizacji zawodowej dla bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia - 2 edycja

„Program aktywizacji zawodowej dla bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia – 2 edycja” ze środków rezerwy Funduszu Pracy będącej w dyspozycji Ministry Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Zdjęcie artykułu Program aktywizacji zawodowej dla bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia

Program aktywizacji zawodowej dla bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia

„Program aktywizacji zawodowej dla bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia” ze środków rezerwy Funduszu Pracy będącej w dyspozycji Ministry Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Zdjęcie artykułu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 „Aktywizacja osób pozostających bez pracy w powiecie ząbkowickim (I)” - Aktualizacja

Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 „Aktywizacja osób pozostających bez pracy w powiecie ząbkowickim (I)” - Aktualizacja

Projekt realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021 – 2027 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus
Zdjęcie artykułu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 „Aktywizacja osób pozostających bez pracy w powiecie ząbkowickim (I)”

Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 „Aktywizacja osób pozostających bez pracy w powiecie ząbkowickim (I)”

Projekt realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021 – 2027 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus

Rynek pracy

Statystyki i analizy

5,1%Stopa bezrobocia w Polsce  

Stan na koniec grudnia 2024 r.

wykres statystyki

Stawki

  • 1.662,00 zł Podstawowy zasiłek dla bezrobotnych
  • 1.994,40 zł Stypendium dla bezrobotnego w okresie odbywania szkolenia
  • 831,00 zł Dodatek aktywizacyjny
  • do 48.969,72 zł Środki dla bezrobotnego na podjęcie działalności gospodarczej

Akty prawne

Artykuły prawne

Zobacz akty prawne dotyczące bezrobocia i promocji zatrudnienia

Zobacz

Urząd

Informacje dla niepełnosprawnych

Język migowy

Zobacz informacje na temat obsługi niepełnosprawnych.

Zobacz

Dane kontaktowe

 

 

POWIATOWY URZĄD PRACY  W ZĄBKOWICACH FILIA PUP ZIĘBICE
KONTAKT:

  (074) 8 166 700 - Dyrektor PUP
  (074) 8 166 724 - Informacja
  (074) 8 166 700 - Sekretariat

(074) 8 191 447

   (074) 8 166 720 - fax

(074) 8 191 447 - fax

  e-mail - wrza@praca.gov.pl

wrzazi@praca.gov.pl

  Strona urzędu - http://zabkowiceslaskie.praca.gov.pl

Adres e-Doręczeń: AE:PL-89145-30800-UBDIW-28

 

Godziny urzędowania

Poniedzałek

7:30

15:30

Wtorek

7:30

15:30

Środa

7:30

15:30

Czwartek

7:30

15:30

Piątek

7:30

15:30


 Interesanci przyjmowani są od godziny 800 do godziny 1400.